Zajišťujeme a provádíme projektování, realizace, včetně záručních a pozáručních servisů závlahových systémů.

Jsme oficiální dealer izraelského výrobce NETAFIM. Dále dodáváme a instalujeme technologie výrobců GENAP, RATHMAKERS, ARKAL, AMIAD, HUNTER a dalších výrobců.

Závlahy od zdroje vody

Realizujeme závlahy od zdroje vody až po závlahové detaily, včetně řízení s automatickým dávkování hnojiv. Samozřejmostí je pro nás i instalace závlah s manuálním ovládáním. Vše dle přání zákazníka.

Při navrhování závlah vždy počítáme tlakové ztráty v potrubí s ohledem na topografický profil terénu a zavlažované plochy.

Technologie

V případě slabšího zdroje závlahové vody, Vám nainstalujeme např. montované nadzemní nádrže GENAP s maximální kapacitou vody více jak 1 700 m3.

Potřebujete ponorné, či horizontální čerpadlo nebo automatickou tlakovou stanici? Rádi Vám navrhneme ideální řešení.

Pro správnou funkci každého závlahového systému s kapkovými hadicemi, jehlami nebo mikropostřikovači je nutná kvalitní filtrace, která zamezí ucpávání závlahy. Instalujeme filtry s manuálním nebo automatických proplachem, diskové, pískové, síťové i hydrocyclony.

Instalujeme také závlahové mosty firmy RATHMAKERS s využitím např. v lesních školkách a zahradnických centrech.

Chystré ovládání a monitoring

Závlahu je možné ovládat např. manuálně kulovými ventily nebo automaticky z řídící jednotky. Ideální je vzdálené ovládání s monitoringem závlahy. V případě např. prasklého potrubí nebo nespouštění závlahy dostanete zprávu na Váš mobilní telefon. Díky tomu máte přehled nad závlahovým systémem i ve Vaší nepřítomnosti.

Přízpůsobeno pro podnebí

Pro optimalizaci Vaší závlahy Vám navrhneme a dodáme meteostanice a půdní senzory. Díky těmto systémům se přesněji stanovují délky a četnost závlah s ohledem na meteorologické podmínky, půdní vlhkost a evapotranspiraci. Výsledkem je snížení provozních nákladů (spotřeba vody, energie, vytíženost obsluhy závlahy).

  • Je mnoho možností, jak instalovat závlahový systém, ale jen málo způsobů, které jsou efektivní. Poradíme Vám jaká závlaha je vhodná právě pro Vás.

  • Instalujeme závlahy v těchto oblastech:

     

Pro zavlažování polní zeleniny se nejčastěji používá závlaha velkoplošná nebo s kapkovými hadicemi.

Závlaha ovocných sadů, plantáží s drobným ovocem, hydroponie a protimrazová ochrana.

Závlaha lesních školek a skladu dříví.

Závlaha zahradních center a zahradnictví.

Závlaha vinic, protimrazová ochrana.

Závlaha okrasných zahrad, parků, fotbalových hřišť a tenisových kurtů.