• V ovocnářství (sadařství a pro pěstování drobného ovoce) se používá závlaha pomocí kapkových hadic instalovaná do půdy, na spodní drát vedení nebo položená na zemi. Dále online kapkovače instalované na hadici PE.

  Efektivnost

  Při zavlažování s kapkovými hadicemi je možné dávkovat hnojiva přímo k rostlinám, což má za následek vyšší výnosy ovoce. Plody jsou větší, šťavnatější a chutnější.
  V případě nedostatku srážek dodáte pěstovaným rostlinám a stromům závlahovým systémem vodu, hnojiva a tím snížíte riziko poklesu výnosů.

  Nejčastěji se používají tlakově kompenzované kapkové hadice NETAFIM UNIRAM nebo DRIPNET PC.

  Jak často zavlažovat a jakým množstvím vody?

  Pro stanovení závlahové dávky jsou vhodné půdní senzory a meteostanice.

  Pěstování drobného ovoce

  Nejnovější způsob pěstování drobného ovoce (např. jahod, borůvek) je ve fóliovnících nebo v pěstebních tunelech. Závlahový systém je hydroponický, kde je nutné dávkovat vodu a kompletní hnojiva.

  K dávkování hnojiv se používají proporcionální dávkovače živin (např. DOSATRON nebo TEFEN), dále AMIAD pumpy, venturiho trubice a samozřejmě plně automatické systémy dávkování hnojiv.

  Protimrazový závlahovým systém

  Jeden z velkých problémů v sadařství jsou ranní mrazíky v období květenství. Zde je poměrně velké riziko, že mrazy zničí úrodu. Pro větší ochranu úrody v tomto období je možné instalovat protimrazový závlahovým systém, který je považován za nejúčinnější ochranu proti vegetačním mrazům.

  Navrhneme a nainstalujeme závlahový systém dle Vašeho přání a možností.